Çocuk Psikiyatrisi

Çocuklar değişim gösteren ve büyümelerine tanıklık ettiğimiz varlıklardır. Birey olma yolundaki evrelerinde büyük ölçüde söz sahibi olan biz yetişkinler, beklentilerimizi, davranışlarımızı ve eğitimlerimizi onların gelişimsel basamaklarını bilerek belirlemeliyiz.Günlük olaylar karşısında çocuğun nasıl tepkiler verdiğini bilmek bir adım öteye gidip nedenini anlamak sosyal gelişimini olumlu yönde yönlendirmek için önemli bir noktadır. Çünkü çocuklar yaşadıkları sorunları çoğu zaman sadece sözel olarak değil beden diliyle de anlatırlar. (uyku,iştah gibi) Bu mesajları doğru algılayan ebeveyn sağlıklı bir iletişim kurmayı başarmış demektir.

Çocuğunuzun karmaşık gibi görünen ruh halini anlamak ve doğru yaklaşımlarla gelişimlerine şekil vermek için mutlaka bir uzmandan destek alın.Anne baba olarak çocuğunuzun davranış sorunları olduğunu düşünüyorsanız, görmezden gelmek yada geçici bir durum olduğunu düşünerek tedaviyi ertellemek onun ruhsal gelişimini olumsuz yönde etkileyecektir.

Özel Nirvana Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi çocuk ve ergen ruh sağlığında Antalya'da psikolojik tedavi hizmeti alabileceğiniz en doğru adreslerden biridir.Antalya Özel Nirvana Polikliniği'nde Çocuk psikiyatri ve ergen psikiyatri branşında sadece bu alanda tecrübe edinmiş Çocuk ve ergen Psikiyatri doktorları, psikologlar ve 0-6 yaş gelişim uzmanları hizmet vermektedir.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.