Uzman Psikolog Almıla Şen ( Bha.Msc.)

30 Aralık 1968 Malatya doğumlu olan Almıla Şen, İstanbul Üniversitesi'nden 1994'de mezun olup ''psikolog'' ünvanını aldıktan sonra psikoloji alanındaki çalışmalarını Londra'da sürdürdü. 1997'de Londra Üniversitesi'nde ''Aile Terapisi'' eğitimini takiben Londra Westminster Üniversitesi'nde ''Sağlık Psikolojisi'' üzerine yüksek lisansını ''yetişkin bayanlarda yeme bozuklukları ve kendi bedenlerini algılamada kültür ve eğitimin etkisi'' isimli tez çalışması ile tamamladıktan sonra 2001 yılında ''uzman psikolog'' ünvanını aldı. Oxford Üniversitesi Bilişsel-Davranış Terapisi eğitiminde depresyon, panik atak, fobi, saplantı (obsesyon), kaygı (anksiyete) ve stres üzerinde çalışmalarından sonra Oxford Üniversitesi Bilişsel-Davranış Terapisi Sertifikası'nı aldı. 1993-1994'deki stajerlik döneminde İstanbul Çapa Tıp Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde depresyon vakaları üzerine çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof.Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın ''Türk Anneleri ve Çocukları ile İlişkileri, Türk Aile Yapısı'' araştırmasında veri toplama çalışmalarına katıldı.

2001-2003 yılları arasında Westminster Ruhsal Sağlık Organizasyonu'nda kişiye odaklı terapi ağırlıklı olmak üzere depresyon, kaygı ve panik atak yaşayan kişiler ile çalıştı.

2006 yılında Londra Üniversitesi Psikiyatri Bölümü'nde ''araştırma görevlisi'' olarak depresyon vakaları üzerinde gönüllü olarak çalıştı. Macmillan Kanser Destek Organizasyonu'nda uzman psikolog olarak kanser ile yaşayan kişilere ve ailelerine psikolojik destek amaçlı gönüllü çalışmalara katıldı. Londra'da Samaratians Organizasyonu'nda posta-iletişim araçları ve telefon ile ruhsal rahatsızlığı olan kişilere psikolojik destek sağlama grubunda yer aldı.

2003-2010 yılları arasında Londra'da Mencap Organizasyonu'nda uzman psikolog olarak ''öğrenme farklılığı olan ( zihinsel engelli) yetişkinlerde davranış bozukluğu ve psikolojik sorunları; bu kişilerin aile ve toplum ile olan ilişkilerini sürdürme ve geliştirmeleri'' üzerine kişiye odaklı terapi ve bilişsel davranış terapisi uygulanmasında görev aldı.

Londra'da psikoloji alanındaki birçok çalışmasından sonra Türkiye'ye döndü ve Özel EMPATİ Aile Danışma Merkezi'nde uzman psikolog olarak çalıştı.

Şimdi ise Özel Nirvana Psikiyatri Polikliniğinde Çalışmaktadır..